theme wordpress
آیفوناپلفناوریگوشی هوشمند

علت گران‌تر بودن محصولات اپل چیست؟

?Why Apple Products Are Expensive

چرا انقدر محصولات اپل گران‌ هستند؟

شرکت اپل یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه فناوری است به طوری‌که محصولات آن برای همگان شناخته شده‌است. دلیل‌های زیادی مبنی بر گرانی این محصول دوست‌داشتنی وجود دارد که قرار است آن‌ها را در ویکی لوپ بررسی کنیم.

محصولات اپل

برندینگ

خیلی از مردم به اولین چیزی که در خرید گوشی هوشمند دقت می‌کنند برند است و البته وقتی که شما آیفون یا هر محصول دیگری از شرکت اپل می‌خرید؛ در واقع دارید پول زیادی برای برند یا لوگوی اون محصول پرداخت می‌کنید.

محصولات اپل

تبلیغات

یکی از نقاط قوت اپل برندینگ قوی آن است که مسلما برای اینکار نیازمند تبلیغات است. پس آن ویدیو‌های تبلیغاتی که سراسر رسانه‌‌ها می‌بینید برای اپل به صورت رایگان تمام نشده است.در واقع مقدار قابل توجهی از گرانی قیمت محصولات بعد از برند به تبلیغات تعلق می‌گیرد. حتی اپل هزینه‌های ساخت یک ویدیو تبلیغاتی را بیشتر می‌کنند تا آن‌ها کمتر شبیه یک تبلیغ به نظر برسند.

محصولات اپل

هزینه ‌های اضافی

بعد از برندینگ و تبلیغات، اپل خیلی دوست دارد که روی کنفرانس‌های معرفی محصولات خود هزینه کند برای همین هم است که هنگام معرفی آن‌ها ما با یک محیط پرزرق و برق طرف هستیم. محیطی که در هر کنفرانس متفاوت است. هزینه‌ای که برای این کنفرانس‌ها می‌شود دلیل دیگر گرانی اپل است.

محصولات اپل

اما تنها این‌ها نیستند بلکه هزینه‌‌هایی که اپل برای فروشگاه‌های اختصاصی خود، اپل استور، می‌کند یا هزینه‌هایی که صرفا برای صرف آنالیز رقبا می‌شود و کلاس‌هایی که اپل به صورت رایگان برای آموزش استفاده از محصولات خود گذاشته؛ همه و همه بخشی از این مسیر طولانی برای گرانی اپل و محصولات آن هستند.
پس بار دیگر که به این سوال که چرا باید برای یک گوشی هوشمند مقدار زیادی هزینه کنم می‌دانیم که ما در اپل صرفا پول خود محصول را پرداخت نمی‌کنیم.

نظر شما چیست؟ آیا شما برای فناوری پول پرداخت می‌کنید یا برای برند؟


منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن