theme wordpress
داده‌هاعلم

تحلیل داده از زبان بیل گیتس

?Who should use your data

داده چیست؟

در واقع داده‌ها را می‌توان مجموعی از اطلاعات، آمارها، دانش و… دانست. داده برای ثبت واقعیات پیرامون استفاده ‌می‌شود. تحلیل داده ها به عنوان یک علم جدید و نوظهور باعث می‌شود تا داده‌های خام موجود در سراسر جهان تبدیل به ابزاری جهت رسیدن به دانسته‌های جدید شوند.

تکامل علم تحلیل داده

علم داده‌ها به عنوان یک حرفه، روز به روز بر محبوبیت خود اضافه می‌کند و در حال طی کردن مسیر تکامل است. امروزه بسیاری از متخصصان علوم کامپیوتر و ریاضیات به این علم جدید روی آورده‌اند؛ چرا که درآمد مالی ناشی از این علم در اکثر کشورهای پیشرفته جهان بالا است. اگرچه این کار سختی‌های خودش را نیز دارد. متخصصان حرفه‌ای تحلیل داده باور دارند که برای زبده‌شدن در این علم باید شیوه‌های معمول تحلیل داده‌های حجیم، استخراج اطلاعات و توانایی‌های برنامه‌نویسی رایانه‌ای را آموخت.

تحلیل داده و یا علم داده چیست؟

به جهت اینکه داده‌شناسان بتوانند برای سازمان‌های خودشان اطلاعات دست‌ اول و کاربردی کشف کنند، باید به طیف کاملی از چرخه حیات اطلاعات و مرحله‌ای از انعطاف‌پذیری و درک حداکثری از نتایج حاصله از هر فرآیند تسلط کافی داشته باشند.

توانایی جمع آوری اطلاعات، فهمیدن، پردازش، استخراج ارزش، نمایش و برقراری ارتباط بین آنها جزو مهمترین ویژگی‌های یک دانشمند داده برای دهه‌های بعدی است. هال ورایان، اقتصاددان ارشد گوگل و دارای درجه پروفسوری علوم اطلاعات، کسب و کار و اقتصاد از دانشگاه برکلی

 

در اینجا منظور ما از داده اطلاعات شخصی مانند:
– ایمیل
– آمار مالیات
– سلامت فردی
و … است.

اطلاعات در همه جا وجود دارد. اصطلاحات گسترده‌ای از استخراج، تحلیل، پاکسازی و تفسیر اطلاعات اغلب به طور متناوب و به جای هم به کار می‌روند؛ اما با این حال تمام این کارها یک سری از توانایی‌های مشابه در این زمینه را می‌طلبند.

در این ویدیو بیل گیتس، موسس و بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، به این سوال که این داده‌ها توسط چه کسی می‌توانند کنترل شود پاسخ می‌دهد.

منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن