theme wordpress
تبلتسامسونگفناوری
موضوعات داغ

گلکسی فولد: نوآوری یا شکست؟

1 Galaxy Fold Review : Part

سامسونگ گلکسی فولد

بالاخره گجت‌های تاشو هم به بازار آمدند و استقبال خوبی هم از آن‌ها شد. یکی از آن‌ها گلکسی فولد بود؛ یک تبلت ۷٫۳ اینچی تاشو. تست محصول انجام شده بود ویدیوها کامل شده بود خیلی‌ها شروع به بررسی گلکسی فولد کردند. اتفاقا استقبال خوبی داشت از این گوشی می‌شد تا اینکه مشکلات زیادی توی اصلی‌ترین مشخصه این تبلت، صفحه نمایش پیدا شد.

بررسی گلکسی فولد

این مشکل نه تنها برای یک نفر، بلکه چند نفر مشکلاتی متفاوت با صفحه این گوشی داشتند. بعد از ۴۸ ساعت یک تکنولوژی تست شده به کلی مشکل برمی‌خورد. این مشکل نشان دهنده عجله‌ای بودند این فناوری است. شاید تمرکز سامسونگ بیشتر شکست هواوی بوده تا تحویل یک محصول کامل.

گلکسی فولد و هواوی

کمی راجع به این موضوع فکر کنید. ما چنین اشتباهی را در نوت ۷ در زمینه باتری داشتیم و انگار، دوباره درحال تکرار شدن است. اتفاقا قرار است پول زیادی برای این محصول پرداخت شود یک مبلغ ۲ هزار دلاری که اصلا چیز کمی نیست. اینطور که به نظر می‌رسد سامسونگ عیب یابی این دستگاه را به کاربرها واگذار کرده، چون انگار ما از سامسونگ تو پیدا کردند عیب‌ها بهتر هستیم.

خب مشکل اصلی این دستگاه چیست ؟

طی بررسی گلکسی فولد متوجه اشتباه بزرگ آن شدیم؛ صفحه نمایش، تعدادی ویدیو منتشر شدند، که نشان دهنده این مشکل هستند. در این ویدیوها ما می‌بینیم که صفحه نمایش به مشکل برخورده است. این مشکلات شامل: خاموش و روشن شدن صفحه و یا گودی وسط این صفحه است. در بعضی موارد صفحه گوشی خاموش شده و دیگر قابل استفاده نیست.

بررسی صفحه نمایش گلکسی فولد

دلیل این مشکلات چیست؟

درواقع این مشکل به خاطر پلاستیکی روی دستگاه قرار داده شده است. جوری که به نظر می‌رسد یک محافظ صفحه از قبل قرار داده شده است. البته که اینطور نیست این پلاستیک، در واقع بخشی از پوشش اصلی این دستگاه است. اگر این پوشش پلاستیکی را جدا کنیم باعث آسیب زدن به صفحه نمایش اصلی می‌شویم. کندن این لایه کاملا منطقی به نظر می‌رسد. چرا که ما چنین صفحه‌ای را در گوشی‌های جدید آیفون و حتی خود سامسونگ هم می‌بینیم. مشکل اینجاست که شما بعد از مدتی استفاده از دستگاه متوجه این لایه می‌شوید. اگر سعی می‌کنید آن را جدا کنید و چون آن لایه بخشی از خود گوشی است؛ شما به صفحه اصلی صدمه وارد کردید.

محافظ صفحه گلکسی فولد

گلکسی فولد خبرساز می‌شود

این موضوع به یکی از موضوعات داغ توی توییتر تبدیل شد و خیلی‌ها این اشتباه را کرده بودند. بعضی‌ها به این موضوع اشاره کردند که وقتی صفحه نمایش را فشار می‌دهند بدنه پلاستیکی بین دو لایه گیر می‌کند و دیگه به حالت اصلی برنمی‌گردد. خب این در واقع یکی از بزرگترین نقاط ضعف طراحی این گوشی است.
چرا که یکی از مهم‌ترین بخش‌های این گوشی، به راحتی با دست جدا می‌شود.

برآمدگی گلکسی فولد

هرچند که بعضی از از جعبه‌ها که تکرار می‌کنم “بعضی‌ها” با هشداری همراه هستند. این هشدار می‌گوید: “لطفا این محافظ را جدا نکنید و یا اینکه هیچ برچسب یا محافظ صفحه‌ای را روی گوشی قرار ندهید. چرا که باعث صدمه به صفحه گوشی و محافظ آن خواهید شد.” این گوشی در حالت بسته حالت V مانند دارد برای همین کرک و گرد و غبار به درون این گوشی به راحتی نفوذ می‌کند و چون محافظ صفحه‌ای ندارد باعث خش افتادن صفحه می‌شود.

عده‌ای ادعا کردند که هشدار را هیچ جای جعبه پیدا نکردند و اینطور که معلوم شد آن‌ها حتی این هشدار را روی تمام جعبه‌ها نمی‌نویسند. بعضی دیگر هستند که با صفحه نمایش خود مشکل داشتند اما آن‌ها حتی این لایه را تکان هم ندادند. بعضی‌ها روی صفحه یک خط بزرگ دیدن یا حتی به مرور زمان برق نمایشگرهای دیجیتال داخل گوشی قطع می‌شود. با اینکه تا الان این فناوری به کلی مشکل خورده با توجه به اینکه قرار است این دستگاه به دست افراد بیشتری برسد، در نتیجه مشکلات کاربرها هم بیشتر می‌شود.

بررسی گلکسی فولد

و حالا به یک سوال اساسی بر خواهیم خورد.

آیا این گوشی ارزش خرید دارد؟ برای تماشای قسمت دوم این ویدیو بر دکمه زیر کلیک کنید:

گلکسی فولد: یک گجت تاشو

منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن