theme wordpress
نقاشیهنر

نقاشی های حبابی بر روی نایلون‌های حبابی

Paintings on Bubble Wrap

نقاشی های حبابی چگونه به وجود می‌آیند

مطمئنا همه‌ی ما تا به حال نایلون‌های حبابی (Bubble Wrap) را دیده‌ایم و در هر سنی که باشیم، عاشق این هستیم که اون‌ها رو فشار بدیم. تا شاید یکم از استرسمون کم کنه یا اینکه فقط یک حس خوب بهمون بده.
بردلی هارت هنرمند نیویورکی، فردی است که سبک جدیدی از نقاشی را به‌وجود آورده‌است.
او با این نایلون‌های حبابی اثری هنری و زیبا خلق می‌کند. نقاشی های حبابی درست مانند نقاشی‌های پیکسلی هستند که هرچه بیشتر روی آن‌ها زوم می‌کنیم بیشتر متوجه رنگ‌هایی می‌شویم که به دقت در جای خود قرار گرفته‌اند.

نقاشی های حبابی

بردلی به داخل هر کدام از حباب‌ها به صورت جداگانه رنگ تزریق می‌کند و به منظور دقت بالا از تعداد زیادی سرنگ با رنگ‌های متفاوت استفاده می‌کند.
تزریق رنگ به داخل حباب‌ها باعث می‌شود که این رنگ‌ها از طرف دیگر نایلون ریزش کند. که این امر موجب تشکیل لایه جلویی و لایه پشتی ‌می‌شود. سپس رنگ‌های ریخته شده از لایه پشتی جدا می‌شود.

نقاشی های حبابی

ایده اصلی این نقاشی‌ها از کجا آمده؟

بردلی در سال ۱۹۵۷ تحقیقاتی را روی نایلون‌های حبابی انجام داد. او متوجه شد که درواقع این نایلون‌های حبابی در آن زمان به عنوان کاغذهای دیواری مدرن استفاده می‌شدند.
هر نقطه روی این نایلون‌ها مثل یک پیکسل روی تلویزیون‌ها و نمایشگرها است. امروزه مردم عکس‌های خود را چاپ نمی‌کنند و در آلبوم قرار نمی‌دهند بلکه آن‌ها را در فضاهای مجازی خود منتشر می‌کنند و برای خود یک آلبوم مجازی درست می‌کنند.
که این کار چیزی جز ترکیبی از ۰ و ۱ها نیست. این ترکیب دقیقا همان فرایند پمپاژ سرنگ در حباب‌های پلاستیکی و ایجاد نقاشی های حبابی است.

سبک بردلی هارت چیست؟

بردلی مجموعه‌ای از عکس‌های شخصی دارد که متعلق به خودش است، این عکس‌ها توسط خود بردلی گرفته شده و به نقاشی تبدیل شده است. همچنین او از دیگر آثار هنری‌ای چون مونا لیزای داوینچی، آثار ون‌گوک و…نقاشی‌هایی بر روی نایلون‌های حبابی خلق کرده است.

نقاشی های حبابی

آیا می‌دانستید هنرمندانی نظیر ون‌گوک، داوینچی، مایکل آنژ و… رازهای مخفی در نقاشی‌های خود پنهان می‌کردند. ۸ راز مخفی در نقاشی‌های معروف را در ویکی‌لوپ ببینید.


منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن