theme wordpress
اینترنتفناوریگجت

چرا اینترنت ۵G بد است؟

?Why 5G internet doesn't worth it

آیا اینترنت ۵G آماده‌ی عرضه است؟

سال‌ها مانده تا فناوری اینترنت ۵G به پتانسیل کامل خود برسد، در حالی که امروزه بعضی سرویس‌های  شبکه‌های ۵G وارد بازار شده‌اند. ۵G بیشتر یک بازاریابی ناکارآمد است تا یک ابزار تکنیکی، همچنین تمامی خدمات آن استاندارد نیستند.

اینترنت 5G

سرعت ۵G در مقایسه با  ۴G

با نسل جدید فناوریهای بی سیم، بزرگ‌ترین برتری آن افزایش سرعت است. پیک سرعت دانلود شبکه‌های  ۵G  به طور معمول بین ۱۰Gbps تا  ۲۰Gbps هستند که به طور قابل توجهی سریعتر از شبکه ۴G فعلی نیست، اما سریع‌تر از شبکه کابلی است که امروزه بسیاری از خانه‌ها از اون استفاده می‌کنند.
توان عملیاتی مهمترین بهبود سرعت  ۵G نیست، بلکه آن‌ها در کاهش سرعت انتقال پیام هم بسیار خوب بوده‌اند. این بهبود سرعت یک دستاورد بسیار بزرگ است.
توان عملیاتی سرعت یا Throughput یعنی مدتی که زمان می‌برد تا یک فایل دانلود شود، درحالی‌که زمان عکس‌العمل یا Latency مدت زمان و تاخیری  است که در زمان پاسخ وجود دارد.

فناوری پایه ای ۵G بر اساس مجموعه ای از استانداردهایی تعریف شده است که بیشتر از یک دهه روی آن‌ها کار شده‌است.
یکی از مهمترین آن‌ها رادیوی ۵G است که رسمی شده‌ی پروژه‌های مشارکتی نسل سوم است. سازمان استانداردهایی که برای صنعت گوشی هوشمند پروتوکل تولید می‌کند.

اینترنت 5G

آیا گوشی‌های ۵G ارزش خرید دارند؟

درحالی که ۵G مزایای بسیاری مانند سرعت بالا و زمان پاسخ کوتاه دارد اما به نظر می‌رسد که این فناوری مشکلات اساسی نیز دارد که هنگام ایجاد مانع بر روی آنتن آن باعث اختلال می‌شود در نتیجه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند باید در گوشی‌ها آنتن‌های بیشتری استفاده کنند که همین امر موجب پرهزینه تر شدن آن‌ها خواهد شد.
به طوری که یک گوشی به صرفه را یک گوشی گران‌قیمت تبدیل می‌کند.

 

اینترنت 5G
به نظر شما آیا اینترنت ۵G ارزش هزینه اضافی را دارد؟ به نظر شما این فناوری یک قدم رو به جلو است؟ چرا؟!

 


منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن