theme wordpress
حتما ببینیدفناوریلپ‌تاپ و رایانههوش مصنوعی

شما هوش مصنوعی را به رایگان آموزش داده‌اید!

You've Been Training AI For Free

مدتی هست که با پیشرفت علم برنامه‌نویسی، آموزش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین‌ها، عمق بیشتری پیدا کرده‌اند و هر روز بر پیشرفت روزافزون آنها اضافه می‌شود. هوش مصنوعی در ابزارهایی مانند گوشی هوشمند و در دستیار صوتی، مرورگر اینترنت، پخش‌کننده موسیقی و فیلم و حتی گالری تصاویر به شما کمک می‌کند تا دسترسی راحت‌تر و سریع‌تری به خواسته اصلی خود داشته باشید.

انقلاب فناوری با پیشتازی هوش مصنوعی؟

کمپانی‌های گوگل و آمازون دو شرکت بزرگ و پیشگام در عرصه هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و یادگیری ماشین (Machine Learning) هستند. کاربران استفاده‌کننده از محصولات این دو شرکت که عمده آن را موتور جستجوی گوگل و فروشگاه اینترنتی آمازون تشکیل می‌دهد، با انجام کارهای روزانه خود مثل جستجو در اینترنت و یا خریدن یک هدیه برای همسر خود، به آموزش هوش مصنوعی یاد کمک می‌کنند تا ماشین‌ها علاقه‌مندی کاربران را پیدا کنند.شما هوش مصنوعی را به رایگان آموزش داده‌اید!

یاد دادن به کامپیوتر، آن هم توسط هوش انسانی، قدرت هوش مصنوعی را چندین و چند برابر می‌کند؛ این روزها ما به طور ناخواسته و کاملاً رایگان در خدمت یاد دادن به هوش مصنوعی هستیم. البته اگر منصفانه نگاه کنیم، یاد دادن ما به هوش مصنوعی در قالب الگوریتم‌های یادگیری ماشین در مقابل خدماتی که کامپیوتر به ما ارائه می‌دهد، واقعاً امری ناچیز است.

ساز و کار آمازون و هوش انسانی

یکی از راهکارهایی که شرکت آمازون برای بهبود سیستم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین خود ارائه داده‌، استفاده از سیستمی به نام MTurk (برگرفته از نام ربات شطرنج باز قرن ۱۸ میلادی) است. به این صورت که برنامه‌نویسان (درخواست‌دهندگان) با یک رابط نرم‌افزاری ساده از هوش انسانی (فراهم‌آورندگان) کمک می‌گیرند تا بهترین عکس از بین چندین تصویر انتخاب شود، نام خوانندگان یک سی‌دی موسیقی را پیدا کنند یا حتی توضیحی مختصر برای یک محصول بنویسند. مردم عادی برای انجام خدمت فراهم‌آورندگی از درخواست‌دهندگان پول دریافت می‌کنند.

شما هوش مصنوعی را به رایگان آموزش داده‌اید!

همیشه پای هوش انسانی در میان است!

اگر تا به حال به یک کپچا (CAPTCHA) پاسخ درست داده‌اید، شما یک هوش مصنوعی را به رایگان تعلیم داده‌اید. هوش مصنوعی در همه زمینه‌ها کارساز نیست، پس برای تحلیل برخی از اطلاعات و بدست آوردن آنها باید از هوش انسانی بهره برد. حقه جالب ربات شطرنج‌باز قرن ۱۸ میلادی نیز بر پایه هوش انسانی بود؛ به صورتی که یک انسان در زیر میز پنهان می‌شد و هدایت حرکت‌های پیش‌روی ربات شطرنج‌باز را به عهده داشت.

ربات شطرنج باز قرن 18

نظر شما در مورد تقابل هوش مصنوعی و هوش انسانی و نقش مکمل آنها بر یکدیگر چیست؟


منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن