theme wordpress
آموزشپریمیر پرو

کپشن و زیرنویس در پریمیر پرو

All you should know about Captions and Subtitles

تفاوت‌های کپشن و زیرنویس

شما ممکن است فکر کنید که کپشن‌ها و زیرنویس‌ها دوچیز کاملا یکسان هستند. اما درواقع این‌طور نیست.
کپشن و زیرنویس دو چیز متفاوت‌، اما با اشتراکات بسیار هستند. این درسته که هر دو، متنی را در ویدیو نمایش می‌دهند، اما هر کدام برای اهداف مختلفی به کار گرفته می‌شوند.

زیرنویس‌ها

افزایش روزافزون محبوبیت سرویس‌های استریمی چون نتفلیکس در سراسر جهان، موجب افزایش درخواست زیرنویس‌ها به زبان‌های مختلف شده‌است. بنابراین زیرنویس‌ها همان نسخه‌های متنی دیالوگ‌های فیلم‌ها و ویدیو‌ها هستند که ممکن است به زبان اصلی همان ویدیو باشند، یا به زبان‌های دیگر ترجمه شده‌باشند.
علاوه‌بر آن SDHH نوعی زیرنویس برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا است که می‌خواهند ویدیوها را با زیرنویس یک زبان دیگر مشاهده کنند.

کپشن و زیرنویس

کپشن و انواع مختلف آن

کپشن‌ها معمولا به زبان اصلی خود ویدیو هستند و ترجمه نمی‌شوند. آن‌ها شامل جزئیات بیشتری می‌شوند و عموما برای افراد ناشنوا و یا کسانی که می‌خواهند یک ویدیو را بی‌صدا ببینند مناسب هستند. زیرا جزئیاتی چون صدای پس زمینه و اواها را هم شامل می‌شوند. کپشن‌ها به بیننده این اجازه را می‌دهند که داستان ویدیو را حتی در مکان‌های شلوغ و یا حساسی مثل بیمارستان‌ها و مکان‌های عمومی، با صدای بسته دنبال کند.

کپشن‌ها می‌توانند از نوع Closed Caption و یا Open Caption باشند.
Closed Caption‌: این نوع کپشن‌ها بسیار محبوب و پراستفاده هستند و این اجازه را به بیننده می‌دهند تا آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنند. این کپشن‌ها معمولا با نماد (CC) نمایش داده می‌شوند.
البته تنها زمانی امکان استفاده از این نوع کپشن‌ها وجود دارد که مدیا پلیرتون یا سایتی که اون رو به اشتراک می‌گذارد (مانند یوتیوب) این نوع کپشن را ساپورت کند.

Open Caption: این نوع کپشن‌ها جزئی از ساختار خود ویدیو هستند و نمی‌شود آن‌ها را غیر فعال کرد. اما تغیرات دیگری می‌توان در نوع فونت، سایز و دیگر ویژگی‌های ظاهری آن‌ها ایجاد کرد.

حال با دانستن تفاوت های کپشن، زیرنویس و همچنین انواع آن‌ها، می‌توانید به راحتی کپشن یا زیرنویس موردنظر خود را انتخاب کنید و آن را در پریمیر پرو به ویدیوتون اضافه کنید.

آموزش کامل اضافه کردن کپشن و زیرنویس به ویدیو، در premiere pro را می‌توانید در ویدیو بالا به‌طور کامل مشاهده کنید.


منبع ویدیو

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن