theme wordpress
حتما ببینیدعلمکسب و کارمقاله

کاهش هزینه تبلیغات کلیکی در گوگل

تبلیغات کلیکی را در گوگل مدیریت کنید، تا هزینه های خود را کاهش دهید.

یکی از موتورهای جستجو پرطرفدار، گوگل است و همین امر باعث شده تا تبلیغات گوگل موثرترین شیوه تبلیغات کلیکی باشد. در عصر حاضر بیش از ۳٫۵ میلیارد سرچ در هر ثانیه انجام می شود و کاربر با استفاده از این جعبه جادویی جواب سوال خود را می گیرد. این موتور جستجو باهوش همه مخاطبان از خردسال تا جوان و میانسال را مجذوب خود کرده است. در این میان رقابت زیادی بین سایت های مختلف برای قرارگیری در صدرنتایج جستجوی طبیعی گوگل ایجاد شده است. به نظر شما بهترین راه برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجوی گوگل چیست؟ قطعا گوگل ادز (تبلیغات کلیکی) یکی ازموثرترین راه ها برای رسیدن به آن است.

در حال حاضر هزینه هر کلیک در گوگل ادز و مدیریت آن یکی از مهم ترین سوالات کاربران این سرویس تبلیغاتی گوگل است. هزینه هر کلیک در گوگل ادز بستگی به کیفیت کلمه کلیدی مورد نظر شما، رقبا، میزان محبوبیت و ارتباطشان به ازای هر کلیک و کیفیت سایت شما بستگی دارد.

برای این که بتوانید هزینه هر بار کلیک کردن در تبلیغات کلیکی را مقرون به صرفه کنید و یا کاهش دهید باید استراتژی هایتان، کلمات کلیدی، مدیریت دقیق کمپین ها، صفحات فرود را دقیق تر بررسی کنید. در ادامه به توضیحات تبلیغات کلیکی گوگل ادز و راهکارهای کاهش هزینه های تبلیغات کلیکی که در این راه به شما می تواند کمک کند پرداخته می شود.

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

آیا شما می خواهید جزو یکی از متمایزترین لینک های موتور جستجوی گوگل باشید؟

قطعا شما هم هنگام سرچ در گوگل لینک های متفاوتی را که در کنار آنها گزینه AD نوشته شده است را دیده اید. این کلمه به معنی تبلیغات است و باعث متمایز شدن سایت شما با بقیه می شود، به نوعی برای شما مزیت رقابتی ایجاد می کند. تبلیغات در گوگل به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه و کلمات کلیدی منتخب خودتان در سریع ترین راه ممکن در نتیجه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید. درهمین راستا به طورخلاقانه شما در وهله اول می توانید نیازهای کاربران را شناسایی کنید و محتواهایی مطابق سلیقه کاربر خود تولید کنید.

چطور تبلیغات در گوگل انجام دهید؟

اگر شما هم دوست دارید در کمترین زمان ممکن کمپین گوگل ادز خود را راه اندازی کنید نیاز است که در گام اول اکانتی برای خود بسازید تا با استفاده از پنل این اکانت کارهای تبلیغاتی خود را انجام دهید و در مرحله بعد کلمات کلیدی منحصر به فرد خود را انتخاب کنید ، پس از آن هر وقت کاربری کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات شما را جستجو کند، تبلیغ سایت شما برای او نمایش داده می شود. به همین سادگی!

هزینه های آن در گوگل ادز چگونه محاسبه می شود؟ درصورتی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند وارد سایت شما می شود، هزینه ای بابت کلیک صورت گرفته از اعتبار شما از گوگل ادز کم می شود. درحال حاضر سوالات بسیاری از کاربران این است که چگونه هزینه تبلیغات کلیکی خود را کاهش دهند؟ برای این که متوجه بشوید چگونه تبلیغات کلیکی را مدیریت کنید بقیه مطالب را دنبال کنید.

۴ دلیلی که شما باید هزینه های تبلیغات کلیکی را در گوگل را کاهش دهید

در دنیای امروزه هر بازاری متفاوت است، بنابرین ممکن است شما قادر به کاهش هزینه های خود نباشید، اما اگر این مراحل را دنبال کنید قطعا بدون از دست دادن ترافیک هزینه های خود را کاهش می دهید وبه دنبال آن درامد خود را افزایش دهید.

بهینه سازی کلیک

اولین قدم برای کاهش هزینه تبلیغات سایت شما، بهبود کلیک شما از طریق نرخ (CTR) است در واقع CTR تبلیغاتی شما باعث تعیین نمره کیفیت سایت شما می باشد پس جدیش بگیرید و کیفیت سایت خود را افزایش دهید.

گوگل تبلیغاتی را که کاربران به دنبالش هستند را به آنها نشان میدهد بنابرین بهترین اندازه تبلیغات مربوط به کلیک در نرخ است زیرا افراد روی تبلیغاتی که دنبال جواب سوالشان هستند کلیک می کنند. بنابرین گوگل با دادن تبلیغات بهتر و هزینه کمتر برای هر کلیک،به تبلیغات با CTRبالا پاداش می دهد.

برای اینکه بدانید چگونه تبلیغات قانع کننده ای که کلیک می شوند را بنویسید در قدم اول باید تبلیغات سوداور روی سایت خود بنویسید چون گوگل برای آن امتیاز قائل است و باعث می شود کاربران بر روی سایت شما کلیک کنند. همچنین در این مرحله بهینه سازی مداوم خیلی مهم است ، اگر این نکات را راعایت کنید باعث کاهش هزینه های شما می شود.

بازی پیشنهادی LIMBO

این بخش سرگرم کننده است، درواقع شما با ارائه پیشنهادات در این بخش موفق هستید. به عنوان مثال شما ۲ دلار برای کلیک پیشنهاد می دهید اما برای پرداختن ۲ دلار شما فقط ۱٫۵۰ دلار پرداخت خواهید کرد و می توانید قیمت پیشنهادی خود را بین ۱٫۵۰-۲ دلار پایین بیاورید وسپس طی یک یا دو روز دوباره ارزیابی کنید تا ببینید چگونه این امر بر روی موقعیت تبلیغ شما تاثیر می گذارد.

در واقع با این کار موقعیت کار شما پایین نمی آید اما شما با کاهش قیمت پیشنهادی، هزینه واقعی برای هر کلیک CPC را پایین می آورید و این امر خیلی بستگی به CTR تبلیغاتی شما دارد و اگر CTRشما نسبت به رقبا خوب نیست نمی توانید تخفیف بزرگی کسب کنیدو هزینه های خود را کاهش دهید.

جداسازی کلمات کلیدی

جداسازی کلمات کلیدی عملکرد برتر شماست، باجدا کردن کلمات کلیدی در یک کمپین بدون تبلیغات و عملکرد ضعیف می توانیدامتیاز کیفیت خود را بهبود ببخشید و هزینه های خود را نیز کاهش دهید و فقط در این عرصه با کلمات کلیدی خودتان رقابت داشته باشید.

همچنین سعی کنید تا می توانید کلمات کلیدی ارزشمندی در متن خود به کار ببریدو حواستان به کلمات کلیدی منفی باشد چون که کلمات کلیدی منفی بودجه شما را با کلیک کردن های بی نتیجه هدر می دهدو باعث از بین رفتن رقابت کمپین شما می شود پس احتیاط کنید!

بهبود صفحه فرود تبلیغات

یکی از مهم ترین بخش هایی که باعث می شود روی میزان کیفیت و قیمت هایتان تاثیر بگذارد صفحه فرود تبلیغات شماست. در این بخش مشتری جذابیت کلمات کلیدی شما را دنبال می کند پس سعی کنید صفحه فرود خوب و دلنشینی ایجاد کنید.

در این قسمت پیام خود را به طور واضح وشفاف برای کاربر مشخص کنیدو با تبلیغ شما مرتبط باشد و همچنین قابلیت مسیریابی عالی را داشته باشد. به این نکته حتما توجه داشته باشید که یک صفحه فرود با ساختار ضعیف باعث می شود نرخ تبدیل کمی به دست بیاورید.

مزایا و معایب تبلیغات کلیکی

بعد از این که متوجه شدید چطور هزینه های خود را کاهش دهید خیلی خوب است که در مورد مزایا و معایب تبلیغات کلیکی هم آگاهی داشته باشید تا بتوانید یک پلن برنامه ریزی شده و درست برای مسیرتان داشته باشید.

مزایای تبلیغات کلیکی

پنج مورد از مزایای تبلیغات کلیکی به شرح زیر است:

 • چیزی که در تبلیغات کلیکی مهم است این است که ورودی سریع ارائه می دهند و این باعث کار راه انداختن هر کسب وکار انلاینی می شود.
 • کمپین های تبلیغات کلیکی در اولین فرصت برای شما ترافیک ایجاد می کند و وقتی که می خواهید نتایج را سریع ببینید بسیار اثربخش است.
 • کمپین تبلیغات کلیکی به آسانی نتایج را به شما نشان می دهد و به خوبی قابل اندازه گیری وارزیابی هستند.
 • شما با استفاده از تبلیغات کلیکی می توانید کنترل همه چیز را در دست بگیرید و اینکه تبلیغ شما در کدام صفحه قرار بگیرد همه آن در اختیار شما قرار دارد همچنین شما می توانید ترافیک های غیر ضروری را مسدود کنید.
 • تبلیغات کلیکی پر از اطلاعات مفید و موثر است.

معایب تبلیغات کلیکی

چهارمورد از معایب تبلیغات کلیکی به شرح زیر است:

 • اگر نتوانید کمپین های تبلیغاتی را به طور دقیق مدیریت کنید برای شما بسیار گران و هزینه بر خواهد بود، به نوعی تمام بودجه شما را نابود می کند ولی شما می توانید به جای اینکه وارد رقابت پرهزینه و گران روی عبارات کلیدی با جستجوی بالا شوید،جستجوی خود را مدیریت کنید و روی عبارات کم هزینه تر وخاص تر مرتبط با کمپین مورد نظر تمرکز کنید.
 • گاهی اوقات ممکن است تبلیغات کلیکی برای شما ترافیک جعلی و بی ارزش تولید کند و در اینجا کنترل ترافیک جعلی امری بسیار ضروری است. بنابرین در اینجا نقش شما این است که کلیک ها را تحلیل و بررسی کنید و از اینکه در حال تبدیل شدن به خریدار از شما هستند مطمئن شوید.
 • یک کمپین تبلیغات کلیکی فقط در صورتی موفق است که شما دقیقا بدانید که دارید به کجا می روید و چگونه هزینه های آن را مدیریت کنید. چون کمپین های تبلیغات کلیکی همواره موفق نیستند و همیشه منجر به افزایش نرخ تبدیل وافزایش فروش درسایت شما نمی شود به همین علت شما باید بدانید چطور مدیریت کنید و بودجه ی مناسبی را برای کمپین خود در نظر بگیرید.
 • گاهی اوقات ممکن است در جایی که شما تبلیغات را به نمایش گزاشته اید مخاطبان شما حضور نداشته باشند و کلیک های کمتری تبدیل به مشتری شود و این زمانی اتفاق می افند که کمپین خود را مدیریت نکنید و هزینه گرانی برای آن خرج کنید اما شما با ارائه یک سری راهکارها می توانید کمپین های خود را مدیریت کنید و هزینه های تبلیغات کلیکی خود را کاهش دهید.

آیا تبلیغات در گوگل یا سئو باهم رقیب هستند یا رفیق؟!

پاسخ این سوال مشخص است، سئو و ادز تضادی با هم ندارند وبا هم دیگر رفیق هستند بلکه هر دو ابزارهایی قدرتمند برای بازاریابی دیجیتال هستند. تبلیغات گوگل و سئو هر دو به شدت در درآمد وآمار سایت شما موثر هستند. هرکدام از اینها علاوه بر اینکه دارای مزیت های مشابهی هستند دارای تفاوت هایی هم هستند که هر کدام از این تفاوت ها شما را برای انتخاب درست بهترین گزینه می تواند کمک کند.

برخی از تفاوت های سئو و تبلیغات گوگل

دراین قسمت به بعضی ازتفاوت های سئو و تبلیغات در گوگل اشاره میکنیم که شامل:

 • تبلیغات در گوگل یک سرمایه گذاری کوتاه مدت است به این صورت که شما در آغاز راه با تبلیغات جذاب در گوگل بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کنید و درآمد کسب کنید اما سئو یک سرمایه گذاری بلندمدت است و شما در بلند مدت رشد زیادی می کنید.
 • هزینه تبلیغات گوگل زیادتر از تبلیغات سئو سایت می باشد اما این بستگی به کلمات کلیدی شما و همچنین مدیریت دقیق شما دارد چرا که ممکن است برخی از کلمات کلیدی هزینه کمی برای تبلیغات گوگل داشته باشد،  شما فقط با نحوه صحیح و انتخاب درست کلمه کلیدی می توانید هزینه آن را کاهش دهید.
 • تبلیغات گوگل همیشه در صدر نتایج هستند و همیشه بازدیدکنندگان خود را خواهند داشت اما در سئو رتبه وبسایت ممکن است تغییر کند.
 • برای نتیجه گرفتن از سئو باید چندین کلمه کلیدی انتخاب کنید تا بتوانید رتبه برتر باشید اما در تبلیغات گوگل اینگونه نیست و بلافاصله بعد از ساخت اکانت، فعال کردن پنل و انتخاب کلمه کلیدی می توانید کلمه کلیدی مورد نظرتان را در رتبه های برتر قرار دهید.

استفاده از هردو سیستم برای بازاریابی خوب است و هر دو ابزار قدرتمند گوگل هستند اما در سیستم تبلیغات گوگل با مدیریت صحیح وکارامد می توانید فروش آنی داشته باشید، در عین حال دیده می شوید، وب سایت شما در صدر نتایج گوگل نشان داده می شود و اینکه در کمپین های تبلیغاتی حتما از ادز استفاده می شود. مخصوصا وقتی که شما از لندینگ پیج استفاده کنید. در نهایت شما با گوکل ادز با راهکار های موثری که گفته شد می توانید هزینه های خود را کاهش دهید و در راستای آن درآمد خود را افزایش دهید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن