theme wordpress
فناوریهوش مصنوعی

Teachable Machine-هوش مصنوعی را برای همه آسان می‌کند

یادگیری ماشین با Teachable Machine

انسان پیوسته در حال آموزش به کامپیوترها و ایجاد مدل‌های یادگیری ماشین برای رسیدن به انواع مختلفی از ایده‌ها است.
آن‌ها به دنبال پیدا کردن راه‌های جدیدی برای برقراری ارتباط، درک بهتر جهان، بازی و بسیاری از چیزهای دیگرند؛ و به نظر می‌رسد یادگیری ماشین راهی سخت و ترسناک برای رسیدن به این اهداف باشه.
اما اگر این‌طور نباشه چی؟!

Teachable Machine

Teachable Machine راهی آسان برای ایجاد مدل‌های هوش مصنوعی

با استفاده از Teachable Machine همه بدون نیاز به حتی یک خط کد ، می‌توانند یک مدل یادگیری ماشین طراحی کنند.
گوگل در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار از Teachable Machine رونمایی کرد و به تمام مردم این جازه را داد تا لذت یادگیری ماشین را احساس کنند.

آن‌ها به هر فردی که دسترسی به یک وب‌کم داشت؛ یک مدل هوش مصنوعی آموزش می‌داد تا تنها با حرکت دست، یک شیء یا هر حرکت دیگری، بتواند یک مدیا خاص (عکس، صدا یا GIF) تولید کند.
البته Teachable Machine همچنان در حال گسترش و بهبود است و اکنون می‌تواند ورودی‌های بیشتری نسبت به آن‌هایی که در ابتدا پشتیبانی می‌کرد بگیرد؛ به عنوان مثال صوت. علاوه بر آن . با Teachable Machine می‌تونید یادگیری ماشین رو برای خودتون شخصی‌سازی کنید. کاربران می‌تونند مدل‌های آموزش دیده‌ی مخصوص خود را در وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و هر دستگاه‌ دیگری ارسال کنند و از آن در پروژه‌های خودشون استفاده کنند.

Teachable Machine

قابلیت‌های جدید در Teachable Machine 2.0

این ورژن از عکس‌ها و صداها و ژست‌های داخل فایل‌های آپلود شده و یا حتی وب‌کم‌ها یا میکروفن‌های لایو هم پشتیبانی می‌کند.
به گفته گوگل این ورژن از Teachable Machine مثل گذشته، با استفاده از فریمورک یادگیری ماشین اوپن سورس و مخصوص TensorFlow ساخته شده‌است؛ TensorFlow.js باعث می‌شود تا مدل‌های توسعه یافته با جاوااسکریپت به‌طور مستقیم در مرورگرها و یا در محیط اجرایی جاوااسکریپت یعنی Node.js اجرا شوند. و این مزیت همکاری را به ارمغان می‌آورد. به این صورت که می‌توان مدل‌ها و مثال‌ها را در گوگل درایو ذخیره کرد و از آن‌جا آن‌ها را با دیگر سازمان‌ها و افراد به اشتراک گذاشت.
گوگل تنها شرکتی نیست که این خدمات را ارائه می‌دهد. اخیراً در همکاری‌ای بین Amazon و Udacity آن‌ها DeepRacer Scholarship Challenge را ارائه کردند که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مدل‌های هوش مصنوعی را تولید، آموزش و بهینه‌سازی کنند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن