theme wordpress
تسلاخودروفناوری

تسلا سایبرتراک: معرفی رسمی در ۵ دقیقه

Tesla CyberTruck Unveiling in 5 Minutes

تسلا سایبرتراک

پس از مدت‌ها انتظار، تسلا از جدیدترین محصول خود یعنی تسلا سایبرتراک در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۹ (۳۰ آبان ۱۳۹۸) رونمایی کرد. این محصول با وجود ظاهر بسیار عجیبی که دارد و به نظر می‌آید که از فیلم‌های علمی تخیلی بیرون آمده است اما قدرت فوق العاده‌ای دارد که ما در ادامه به معرفی این خودرو می‌پردازیم.

 

رونمایی از خودرو تسلا سایبرتراک در 5 دقیقه
رونمایی از خودرو تسلا سایبرتراک در ۵ دقیقه

معرفی وانت تسلا سایبرتراک

تسلا سایبر تراک (Tesla CyberTruck) یک خودرو تمام الکتریکی است که در سه مدل با رنج و شتاب‌های مختلف عرضه می‌شود. نمونه سه موتوره آن که با هر بار شارژ مسافت ۸۰۰ کیلومتر را می‌پیماید، گران‌ترین نمونه این خودرو محسوب می‌شود. این نمونه، سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت ۲.۹ ثانیه طی می‌کند. دو نمونه دیگر این خودرو که یک موتوره و دو موتوره هستند؛ به ترتیب مسافت‌های ۴۰۰ و ۴۸۰ کیلومتر را با شارژ کامل طی می‌کنند. نسخه پایه آن که یک موتوره است در زمان ۶.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و دیگری در مدت ۴.۵ ثانیه به همین سرعت می‌رسد. نهایت سرعت هر سه مدل از این وانت‌ها بین ۱۸۰ تا ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است.

رونمایی از خودرو تسلا سایبرتراک در 5 دقیقه
رونمایی از خودرو تسلا سایبرتراک در ۵ دقیقه

گران ترین نمونه وانت تسلا سایبرتراک می‌تواند ۱۶۰۰ کیلوگرم را حمل کند و حتی تریلری با وزن ۶۳۵۰ کیلوگرم را نیز می‌تواند یدک بکشد. از ویژگی‌های دیگر این خودرو، بدنه آن است که آلیاژی از فولاد و آلومینیوم است و بسیار مقاوم می‌باشد و در برابر شلیک گلوله‌های کالیبر ۹ میلی متری نفوذ ناپذیر است.

پیش خرید تسلا سایبرتراک فقط ۵ روز بعد از رونمایی به ۲۵۰ هزار عدد رسیده است و ایلان ماسک (Elon Musk) اعلام کرده این خودرو قصد رقابت با فورد سری اف که پرفروش ترین وانت در آمریکا است را دارد.
اگر مشتاق هستید از دیگر ویژگی‌های این وانت عجیب و مدرن باخبر شوید، پیشنهاد می‌کنیم مراسم رونمایی از این خودرو را از دست ندهید. با ویکی‌لوپ همراه باشید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن